SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: adammaj@majsports.pl / +48 692 688 050

MAJSPORTS » Blog » Fitness: aerobik, pilates, stretching, automasaż=tabletki zdrowia.

Fitness: aerobik, pilates, stretching, automasaż=tabletki zdrowia.

Fitness:  aerobik,  pilates, stretching, automasaż = tabletki zdrowia.

Trenuj z nami! Sięgnij po garść tabletek zdrowia.

 Aerobik Gosia2Aerobik Gosia12Aerobik Gosia8

Dzisiaj mamy wyższe budynki, szybsze samochody (czasami nawet dwa), szersze drogi, szybsze komputery, ale mamy niższą sprawność i wydolność fizyczną.

Mamy więcej lekarstw, ale mniej zdrowia. Cywilizacja dostarcza nam coraz więcej udogodnień, ale mamy mniej czasu. Pomimo wzrostu jakości życia nie obserwuje się szczególnej troski o własne zdrowie.

Większość z nas pracuje i odpoczywa siedząc. Większość czasu spędzamy siedząc przy biurku, w samochodzie, autobusie, a czas wolny poświęca na siedzeniu przed telewizorem czy komputerze. Poruszamy zwykle te same grupy mięśni. Z tego powodu niektóre mięśnie są nadmiernie obciążone, a inne zaczynają powoli zanikać. W rezultacie pojawiają się wady postawy i dochodzi do znacznych deformacji kręgosłupa. Brak aktywności fizycznej zaburza krążenie krwi i prowadzi do złego odżywiania chrząstek, co może być podłożem powstania stanu zapalnego w stawach. Wraz z wiekiem dochodzi do rozwoju zmian zwyrodnieniowych wokół struktur kostnych. Brak ruchu może także pociągać za sobą wapnienie.

Dlatego usuń ze swojego słowniczka takie wyrażenia jak: „nie mam czasu”, „któregoś dnia” lub „kiedyś” i rusz się po tabletkę zdrowia zwaną „aktywność fizyczna”.

W ramach Majsports Projekt Zdrowie rozdajemy tabletki zdrowia, prowadzimy najprostsze formy aktywności fizycznej, które w skuteczny sposób będą kształtowały Twoje ciało, Twojego ducha, po prostu Twoje zdrowie.

Aerobik z elementami pilatesu, stretchingu no i zawsze nie zapominamy oćwiczeniach dla kręgosłupa.

 Aerobik Gosia14Aerobik Gosia10Aerobik Gosia11

Pilates  – kształtowanie ładnej sylwetki ciała i nauka koncentracji.

Większość ćwiczeń sportowych i gimnastycznych skupia się na mięśniach wielkich i mocnych, a w miarę ich wzmacniania i powiększania się o tych drobnych i małych zapomina. Właśnie w technice Pilatesa te słabsze mięśnie, z których istnienia nie zdajemy sobie sprawy, ulegają wzmocnieniu. Mięśnie duże są stale tonizowane i zdrowe; dzięki nim ciało jest zintegrowane i w stanie równowagi. Ćwiczenie tych małych mięśni wymaga dokładności, opanowania i koncentracji, a to już wymaga niezwykłej współpracy ciała i umysłu, a to zbliży Cię do technik medytacji i ruchu. Dzięki tej „tabletce” zwanej pilates poznasz swoje ciało. Poprawisz swoją postawę, uzyskasz lepsze napięcie mięśni, większą ruchomość stawów, a ciało stanie się bardziej proporcjonalne, foremne. Twój brzuch się spłaszczy, pośladki nabiorą jędrności. Będziesz się pięknie i z wdziękiem poruszać. Wow!

Stretching – sposób na rozciągnięcie i wzmocnienie mięśni.

Uprawianie stretchingu wpływa korzystnie na stan mięśni, stawów, ścięgien, więzadeł, a także tkanki łącznej.

Proponowane przez nas ćwiczenia oparte są na elementach gimnastyki, trochę jogi i tańca. Ten rodzaj stretchingu znakomicie poprawia stan mięsni grzbietu. Powoduje wyprostowanie pleców i zwiększa ich giętkość, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym (to już choroba cywilizacyjna). Przez zwiększenie ruchomości i giętkości stawów stretching zmniejsza ryzyko zwichnięć, pęknięć torebki stawowej i więzadeł. Podkreślić należy również, że uprawianie stretchingu przynosi odprężenie. Często nie zdajemy sobie sprawy z nadmiernego napięcia mięśni w odpowiedzi na stres. Systematyczne ćwiczenia pozwalają na poprawę świadomego oddychania i pracę mięśni oddechowych. Krótko mówiąc tabletka „stretching” oprócz wspomnianych dobrodziejstw w delikatny sposób wywiera korzystny wpływ na układ krążenia, układ oddechowy oraz poprawia napięcie i siłę mięśni.

Aerobik Gosia5Aerobik Gosia13Aerobik Gosia3

„Tabletka”  dla kręgosłupa.

Podkreślić należy, że kręgosłup stanowi najważniejszą wysoko wyspecjalizowaną część układu szkieletowego człowieka. Jest strukturą podporową, którą cechuje wysoka wytrzymałość na obciążenia. Ponadto spełnia funkcję ochronną rdzenia kręgowego i nerwów rdzeniowych. Stanowi składową narządu ruchu pozwalając na dość obszerny wielokierunkowy zakres ruchów niezbędnych do sprawnego wykonywania czynności życia codziennego. Dlatego też występowanie i intensywność dolegliwości bólowych kręgosłupa prowadzi do obniżenia ogólnej sprawności organizmu. W ostatnim czasie tryb życia zmienił się diametralnie. Ukształtowanie kręgosłupa i jego krzywizn, które były odpowiedzią na potrzeby człowieka wyprostowanego i aktywnego fizycznie trwało miliony lat, a teraz siedzimy i mamy problemy.

Odpowiednie codzienne postępowanie między innymi ergonomiczna praca i właściwe ćwiczenia fizyczne zmniejszają ryzyko wystąpienia zespołów bólowych kręgosłupa, a także pomagają redukować występujące już bóle.

Aerobik Gosia4Aerobik Gosia6Aerobik Gosia1

Autoterapia mięśniowo-powięziowa.

Ludzkie ciało zostało zaprojektowane  jako samouzdrawiający się organizm, musisz tylko posiąść podstawową wiedzę na temat swojej budowy i narzędzi potrzebnych , by utrzymać się w dobrym stanie. W program naszych zajęć wprowadziliśmy kilka prostych narzędzi do utrzymywania ciała w gotowości. Nauczysz się używać nowej tabletki – pary piłek do rolowania – by radzić sobie z gnębiącymi cię bólami stóp, pleców czy barku. Na zajęciach stosujemy metodę Roll Model Jill Miller opartą na starożytnej japońskiej sztuce masażu punktowego. To prosta metoda samoleczenia umożliwiająca wyeliminowanie różnych rodzajów bólu i przeorganizowanie całego ciała przy użyciu przyczepnych, elastycznych piłek z gumy. Dzięki tym technikom ćwiczeń można lepiej wczuć się we własne ciało i zwiększyć umiejętność wyczuwania napięcia, bólu czy koordynacji wzrokowo-ruchowej. Ten zmysł świadomego odczuwania swojego ciała nazywa się propriocepcją – ciało polega na nim podczas skoordynowanego poruszania się.

Piłki Roll Model są jak medium przenoszące działanie siły zewnętrznej, a gdy tylko dotkną Twojego ciała, momentalnie wytwarzają cała masę lokalnych turbulencji we wszystkich jego warstwach.

W dzisiejszych czasach zdobywamy kosmos, ale trudno nam dotrzeć do naszego wnętrza. Weź zatem garść tabletek w aerobiku:

Składniki:

- jedna tabletka  strechingu,

- jedna tabletka pilatesu,

- jedną tabletka automasażu.

Przygotowanie:

Najpierw wyrzuć ze swojego jadłospisu  sformułowania takie jak: „nie mam czasu”,  „któregoś dnia” lub „kiedyś” . Potem wejdź na naszą stronę www.majsports.pl, wybierz składniki na zdrowie, które Ci najbardziej odpowiadają. Następnie zadzwoń i umów się na zajęcia.

Uwierz!!!! Twoje własne życie podziękuje Ci za to.

Zapraszamy na zajęcia w ramach Majsports Projekt Zdrowie.

mgr Małgorzata Maj

dr Adam Maj