SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: adammaj@majsports.pl / +48 692 688 050

MAJSPORTS » Blog » Lady Cross Trening

Lady Cross Trening

Lady Cross Trening – Twoje nowe ciało i silny umysł.

fitness girl in gym

W kontekście aktywności fizycznej nie da się przecenić istoty siły. Odpowiednia siła mięśniowa jest konieczna dla ogólnego stanu zdrowia, sprawnego poruszania się, utrzymania dostatecznej stabilności w obrębie stawów i redukcji ryzyka kontuzji mięśniowo-szkieletowych. Stosowna siła mięśniowa pozwala nam podejmować każdego dnia działalność bez nadmiernego zmęczenia oraz pełne i efektywne uczestnictwo w sterowanej aktywności fizycznej co umożliwia prowadzić zdrowy styl życia.

Program treningowy  Lady Cross Trening, to program, dzięki któremu ruszysz w drogę po Twoje nowe ciało i silny umysł.

Kobiety coraz częściej podejmują ten rodzaj aktywności fizycznej. Chociaż niechęć do stosowania treningu siłowego przez kobiety często wynikała, czy jeszcze wynika bardziej z uprzedzeń np. duża obawa przed nadmiernym umięśnienie oraz rozpowszechnianym mitom a nie faktom w tym temacie. Uwaga  - w żadnym stopniu nie jest to uzasadnione, gdyż stwierdzono, że nawet trening ukierunkowany na budowę masy mięśniowej prowadzi u kobiet do niewielkiego jej zwiększenia. Wynika to przede wszystkim z istotnego obniżenia ilości tkanki tłuszczowej, spadku masy ciała i w efekcie bardzo często prowadzi do zmniejszenia obwodów poszczególnych części ciała przy jednoczesnym wyraźnym zwiększeniu siły mięśniowej. Drogie Panie, czyż nie o to Wam chodzi!? To jest ten moment, na Total Body Reset.

Najlepszy czas na działanie jest właśnie teraz. Doskonale wiemy, że ten pierwszy krok jest najtrudniejszy ale to on odróżnia zwycięzców od przegranych.

Beautiful Asian woman exercise on battling ropes training equipment in indoor fitness gym. Sport recreational activity, people workout, or healthy lifestyle concept

Trening siłowy poza poprawą wyglądu zewnętrznego pozytywnie wpływa na wszystkie układy naszego ciała m.in.  poprawia pracę serca, koordynację nerwowo-mięśniową, wzrost masy tkanki kostnej, wzrost pojemności życiowej płuc, co gwarantuje lepszą kondycję, a odpowiednio dopasowany wysiłek pozwala ustabilizować gospodarkę hormonalną i podnosić odporność. Tych korzyści jest oczywiście dużo więcej, ale jeszcze o jednej i chyba najważniejszej należy pamiętać, już w trakcie  ćwiczeń dzięki wzrostowi wydzielania endorfin, które mają korzystny wpływ na naszą psychikę, poprawia się nam samopoczucie.

Rozpocznij przygodę z ćwiczeniami siłowymi przynajmniej dwa razy w tygodniu. Przygotowałem  dla Ciebie plan ćwiczeń dopasowany do Twoich aktualnych możliwości, by uniknąć pułapek związanych ze zbyt dużymi obciążeniami oraz złej techniki wykonywania ćwiczeń, co skutkuje jedynie przemęczeniem, a co gorsza kontuzją.

Jako sportowiec wyczynowy  oraz trener kadry narodowej i olimpijskiej w judo, wiem jak ważne są: dobrze ułożony plan treningowy, właściwie  opanowana technika podstawowych ćwiczeń, by z czasem przechodzić do trudniejszych i intensywniejszych.

Drogie Panie zasługujecie na profesjonalny plan treningowy. Zapraszam na zajęcia grupowe Lady Cross Trening  lub indywidualne zajęcia  z trenerem personalnym. ćwiczymy w obiektach COS OPO Cetniewo we Władysławowie w poniedziałki, środy i piątki 9.00-10.00.

B

Plan na dzisiaj to – nie szukaj wymówek i zacznij działać. A kiedy zaczniesz, musisz się liczyć z tym, że trening odmieni Twoje życie na lepsze. Ruszysz w drogę pełną przygód po Twoje nowe ciało i silny umysł.

dr Adam Maj, trener klasy mistrzowskiej